Weronika Świątek

 • Weronika Świątek

  Pomoc nauczyciela / Opiekunka dziecięca

  Z wykształcenia jestem technikiem żywienia i usług gastronomicznych. Tuż po ukończeniu szkoły, rozpoczęłam szkolenie jako opiekunka dziecięca i pracę w CRDBK w Katowicach. Drugi człowiek jest dla mnie bardzo ważny. W pracy staram się podchodzić do każdego dziecka indywidualnie z troską i czułością. Zależy mi na tym, aby dzieci w moim towarzystwie czuły się komfortowo i bezpiecznie.

  Lubię obserwować, jak dzieci poznają siebie i otaczając ich świat przez zabawę. By móc jeszcze lepiej towarzyszyć temu małemu człowiekowi ukończyłam kurs podnoszący kwalifikacje w nurcie bliskości. W swojej pracy chce budować przestrzeń w której dzieci będą czuły się ważne i potrzebne. Codzienne zachwycam się tym, jak dzieci z ogromną odwagą i dziecięcą ciekawością poznają siebie.

  Ukończyłam szkolenia takie jak: dziecko dyspraktyczne w terapii integracji sensorycznej, Bliskości w adaptacji, Gdzie mieszka mowa? – neurologiczne aspekty powstawania mowy, Bliskościowe metody pracy z dziećmi w żłobku i przedszkolu.

  Obecnie uczęszczam do policealnej szkoły, gdzie kształcę się w kierunku terapeuty zajęciowego. Jestem młodą, ambitną, wrażliwą osobą, która cały czas chce się rozwijać, by móc jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby drugiego człowieka..