Maluch+

 • Maluch+

  Program Maluch +

  Drodzy Rodzice,

  Z ogromną przyjemnością pragniemy zaprosić Was do żłobka Centrum Rozwoju Dzieci Bardziej Kreatywne w Katowicach, gdzie dzięki środkom otrzymanym z Rządowego Programu Maluch+ powstały piękne przestrzenie dla Waszych dzieci.

  Niezwykle starannie wyremontowane sale z dobranymi meblami najwyższej jakości, a także pomocami dydaktycznymi i ekologicznymi zabawkami dobranymi do potrzeb rozwojowych małego dziecka.

  Adaptując przestrzenie zaprojektowaliśmy specjalistyczne sale służące rozwojowi dziecka. W placówce znajdziecie Państwo sale rozwoju ruchowego wraz z lustrami, huśtawkami, ścieżkami sensorycznymi.

  W placówce dostępna jest też sala doświadczania świata wraz z kolumną świetlną,  iglo sensorycznym, a także kącik relaksacyjny. Dzięki najnowszej generacji sprzętom terapeutycznym opiekunowie oraz specjaliści mają szanse obserwować rozwój dziecka na każdym etapie jego przebywania w placówce i zainterweniować gdy jest to niezbędne. Nasze dzieci mają szansę od najmłodszych lat korzystać z zajęć języka angielskiego. W Programie Maluch+ zostały zakupione kursy dla maluszków Baby Beetles oraz Tom & Keri. Żłobek też uczestniczy w programie Lego Education. Maluch + zapewnił też środki na zakup edukacyjnej interaktywnej podłogi.

  Nie wszystko jednak odbyło się dokładnie tak, jak to zaplanowałyśmy. Nagły wybuch pandemii COVID-19 oraz wiele postojów z nią związanych, brak dostępności wiele produktów, pokrzyżowały nam przebieg prac adaptacyjnych, dodatkowo nieprzewidziane roboty związane z adaptacją terenu pod plac zabaw spowodowały znaczne przesunięcie terminu otwarcia na marzec 2022.

  Niemniej jednak nasze starania zostały docenione i bardzo pozytywnie odebrane przez wszystkich rodziców naszych dzieci. Placówka, piękne sale, a także  dobrane pomoce dydaktyczne zapewniają dzieciom stymulującą przestrzeń do rozwoju.